Plywanie - stroj z pianki

Plywanie - stroj z pianki

Ci, którzy podążają badania zdrowotne płyty dkz i odnowy biologicznej nie można zignorować szumu na temat rzekomych anti-aging efekty ludzkiego hormonu wzrostu (HGH) oraz insulinopodobnego czynnika wzrostu 1 (IGF-1). Znając trochę o tym zarówno HGH i IGF-1, a także w jaki sposób współdziałają ze sobą w synergiczny sposób, może pomóc zwiększyć zarówno poziom każdego hormonu i pozytywne korzyści zdrowotne, które wynikają ze zwiększenia tych poziom hormonów naturalnie.

Ludzki Hormon Wzrostu

HGH jest hormonem wydzielanym przez gruczoł przysadki mózgowej, które przyczynia się do pobudzania wzrostu komórek i wytwarzanie w organizmie człowieka. HGH jest głównie wytwarzany naturalnie w czasie dojrzewania i do wczesnej dorosłości celu zapewnienia odpowiedniego wzrostu w organizmie człowieka. Produkcję HGH zaczyna się zwężać się w latach 30. i nadal spada wraz z wiekiem.

Kiedy dziecko nie wytwarza wystarczającej ilości hormonu wzrostu, wzrost to dziecko zostaje zahamowany w wyniku niższego wzrostu nienaturalnie, a czasem karłowatości. Dorośli, którzy mają rzadką niedoborem hormonu wzrostu może nadwagi i mniejszą masę mięśniową. Skutki optymalnego poziomu HGH w organizmie, mówi się, że zwiększona masa mięśni, utratę tkanki tłuszczowej, zwiększenie funkcji seksualnych, zwiększona pamięć, a także znacznie ulepszoną energii.

Insulinopodobny czynnik wzrostu 1

IGF-1 jest hormonem wydzielania wewnętrznego produkowane głównie przez wątrobę. Jej wytwarzanie jest stymulowane przez HGH i jest bezpośrednią przyczyną wzrostu w organizmie i jego różnych komórek. IGF-1 wiąże się z receptorem IGF-1 i insuliny, które sygnalizują, wzrost lub spadek funkcji organizmu, takich jak metabolizm organizmu. Badania medyczne wykazały, że wzrost sygnału przez IGF-1 receptorów mogą mieć pozytywny przeciw starzeniu się na poziomie komórkowym.


- autor artykułu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *