Trening triathlonowy

Trening triathlonowy

Jest to jedno z najtrudniejszych zagadnień, bo aby dobrze się przygotować to trzeba trenować co najmniej 5-6 godzin w tygodniu. Jest to minimum, aby dać organizmowi odpowiedni bodziec do tego, aby móc rozpocząć swój trening triathlonowy. Z pewnością na początku mogą być problemy logistyczne, ale z czasem nabierzemy odpowiedniej wprawy w tym wszystkim. Mym zdaniem, odpowiednio przeprowadzony trening triathlonowy może być dla nas dobrym rozwiązanie ku temu, aby mieć radość z mocnej kondycji oraz dobrej formy. Odpowiednio wysoka forma pozwoli nam w pełni cieszyć się z niej oraz brać udział w zawodach na satysfakcjonującym poziomie.

W gruncie rzeczy nie jesteśmy tam po to, aby zajmować dobre pozycje, ale po to, aby mieć z tego zabawę oraz cieszyć się tym sportem. Moim zdaniem triathlon to dobre rozwiązanie, gdy idzie o zaangażowanie w sport, wiele osób wciągnęło się w ten sport po uszy i nie ma zamiaru z niego rezygnować w najbliższych latach. Z tego też powodu uważam, że należy z głową rozpocząć zabawy z tym sportem, tak aby zbyt szybko nie skończyć kontuzją czy innymi problemami. Najlepiej gdybyśmy mogli trenować 2x w tygodniu każdą dyscyplinę, zajmie nam to wtedy około 10-12 godzin, ale nasza forma będzie przeciętna wśród zawodników. Jest to kolejny etap, ostatnim jest już spędzanie 14-16 godzin w tygodniu, jednak jest to pułap już dla najbardziej wytrenowanych zawodników.

Z tego też powodu uważam, że warto starać się ograniczyć do minimum, aby potem nie poświęcać zbyt wiele czasu na ten sport, gdyż nikt nam za niego nie płaci. A sprzęt się zużywa, basem kosztuje, a podczas biegania mogą pojawić się kontuzje drogie w leczeniu.


- autor artykułu