Sprzet

Sprzet

Każdy kto chce uprawiać ten sport będzie się musiał liczyć z tym, iż sprzęt jest bardzo drogi. Już sam zakup najtańszego roweru szosowego, a nie triathlonowego to koszt około 2.5 tys. zł. Do tego trzeba też liczyć, że potrzebne jest odpowiednie wyposażenie jak np. kask, strój, buty, nowe pedały etc. Jest to z pewnością całkowita kwota, która będzie oscylować w granicach 3.

5 tys. zł co najmniej. Z tego też powodu, trzeba pamiętać, iż jest to sport niezwykle drogi, który być może będziemy mogli w pełni wykonywać po jakimś dopiero czasie. Ponadto, buty do biegania, pulsometr, strój także swoje kosztują, nie mówiąc już o pływaniu. Gdzie trzeba wykupić odpowiedni karnet na basenie, aby móc korzystać w pełni z basenu. Co więcej, strój (pianka) do pływania w zimnej wodzie także może być droga, z tego też powodu na sprzęt będziemy mogli liczyć około 5 tys.

zł. I to na sam start! Ot tak, jest to wiele, ale z pewnością udałoby się nam to wszystko pozbierać. Ponadto, trzeba zwrócić uwagę ile to czasu będziemy musieli poświęcić, aby to wszystko pozbierać. Dobranie wszystkich tych rzeczy może nam zająć kilka tygodni, a przecież trenować na czymś trzeba. Jeśli będziemy trenować na tym, na czym chcemy potem startować to trzeba się liczyć z tym , że sam sprzęt się będzie z czasem zużywał. Co więcej, serwisowanie sprzętu oraz jego wymiany także mogą nas wiele kosztować. Mym zdaniem jest to niezwykle ważne, aby wiedzieć na co się de facto piszemy, bo na obrazkach, czy filmach na yt bardzo ładnie to wygląda.


- autor artykułu